עבירות סמים

הגדרת עבירות סמים

עבירות סמים מוגדרות בישראל בפקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש], תשל"ג-1973, דבר חקיקה עוד מימי המנדט הבריטי.

רשויות אכיפת החוק מקצות משאבים רבים בין היתר הפעלת סוכנים סמויים, האזנות ומעקבים והכל על מנת להתמודד עם תופעת השימוש והסחר בסמים אשר נחשבת לרעה חולה בחברה הישראלית.

על אף האנחה הרווחת כי מרבית האוכלוסייה משתמשים בסמים, בתי המשפט אינם סלחניים והענישה הינה מחמירה, במיוחד בעבירות של סחר בסמים ושימוש בסמים קשים. הסתבכות בעבירות לפי פקודת הסמים המסוכנים נתפסות בעיני המחוקק כעבירות המעידות על מסוכנות ופגיעה בביטחון הציבור ועלולות להותיר את המבצע מאחורי סורג ובריח עד שאר תתברר אשמתו. 

מה כוללת פקודת הסמים?

בפקודת הסמים המסוכנים מפורטים סוגי הסמים (בתוספת הראשונה) וכן מפורטות הכמויות המבחינות בין החזקה ושימוש לצריכה עצמית או שלא לצריכה עצמית (בתוספת השנייה) כך לדוגמה החזקה או שימוש של קנבוס (המוכר כקנאביס) עד ל15 גרם תחשב כהחזקה/ שימוש לצריכה עצמית והעונש בגין עבירה זו הינו עד 3 שנות מאסר, מעל לכמות זו תחשב ההחזקה שלא לצריכה עצמית והעונש בגין עבירה זו הינו עד 20 שנות מאסר. 

נחשדים בעבירות סמים?

לאור חומרת הענישה בעבירות על פי פקודת הסמים, ישנה חשיבות גדולה ביותר להסתייע בעו"ד פלילי הבקיא בתחום כבר משלב החקירה. משרדנו הינו בעל מומחיות בתחום זה ובקיא בעבירות הסמים. אנו זמינים ללקוחותינו 24/7 ומעניקים סיוע וייעוץ משפטי אמין ומקצועי.

צרו קשר

משרדינו זמין לפניותיכם 24/7 ביממה בערוצים הבאים:
או השאירו את פרטיכם בטופס הנ"ל ונציג משרדינו יצור עמכם קשר בהקדם האפשרי:
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן