עבירות אלימות

מהן עבירות אלימות?

עבירות התקיפה מצויות בפרק ח' לחוק העונשין ומתפרסות על גבי קשת רחבה של עבירות במדרג חומרה שונה.

עבירות אלימות מטבע הדברים נתפסות כעבירות חמורות המהוות פגיעה בגופו של אדם ובחירותו, ועלולות לגרור עונשים כבדים על מבצע העבירה, במיוחד כאשר מדובר באלימות במשפחה, אלימות כנגד קטין, אלימות בצוותא או אלימות הגורמת חבלות. 

מהי תקיפה? 

הגדרת עבירת התקיפה מוסדרת בס' 378 לחוק העונשין וזו לשונו:  "המכה אדם, נוגע בו, דוחפו או מפעיל על גופו כוח בדרך אחרת, במישרין או בעקיפין, בלא הסכמתו או בהסכמתו שהושגה בתרמית – הרי זו תקיפה; ולענין זה, הפעלת כוח – לרבות הפעלת חום, אור, חשמל, גאז, ריח או כל דבר או חומר אחר, אם הפעילו אותם במידה שיש בה כדי לגרום נזק או אי נוחות."

מדרג עבירות התקיפה:

העבירה הקלה ביותר בעבירות התקיפה, מגדירה כי תקיפה סתם, כלומר ללא חבלה, דינה עד שנתיים מאסר. ואילו תקיפה הכוללת חבלה ממשית דינה מאסר עד שלוש שנים.

תקיפה המבוצעת בצוותא נחשבת כחמורה יותר וזאת בעקבות הנזק הפוטנציאלי העלול להתרחש, (לצורך הדוגמה דמיינו כי שלושה נערים מכים נער אחד), בגין עבירה זו קבע המחוקק כי העונש הקבוע בצד התקיפה יוכפל (אם לא נגרמה חבלה העונש המקסימלי יהיה 4 שנות מאסר ובגרימת חבלה שש שנות מאסר).  

עבירות אלימות במשפחה, תופסות חלק נרחב בכותרות ובשיח היומי בישראל, וישנה קריאה לרשויות להחמיר ולהוקיע עבירות אלו.  גם המחוקק נתן דעתו לעניין חומרת העבירות וקבע כי תקיפה או תקיפה הגורמת חבלה המתבצעת כלפי בן משפחה דינה כפל העונש הקבוע לעבירה.

גם לעניין תקיפת עובד ציבור גילה המחוקק אפס סבלנות וקבע רף ענישה גבוה עד ל5 שנות מאסר, בתנאים מסוימים. 

חשוב לציין כי בעבירות אלימות ישנו נפגע עבירה, אשר על פי חוק נפגעי העבירה יכול להשמיע את קולו בהליך ולהתעדכן בתיק הפלילי דרך רשויות התביעה.

מחפשים משרד עורכי דין מומחה לנושא עבירות אלימות?

עבירות אלימות הינן עבירות חמורות, העלולות לשלוח את המבצע מאחורי סורג ובריח לתקופת מאסר ארוכה, מומלץ לפנות לעו"ד פלילי מומחה כבר משלב החקירה.

משרדנו מתמחה בדין הפלילי, בקיא בעבירות האלימות, ומעניק ללקוחותיו שירות משפטי לוחמני, צמוד ובעל ראייה אסטרטגית רחבה. פנו אלינו לקבלת ייעוץ מיידי.

צרו קשר

משרדינו זמין לפניותיכם 24/7 ביממה בערוצים הבאים:
או השאירו את פרטיכם בטופס הנ"ל ונציג משרדינו יצור עמכם קשר בהקדם האפשרי:
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן