ייצוג קטינים

מהו ייצוג קטינים?

חקירה במשטרה, מעצר מאחורי סורג ובריח ועמידה לדין פלילי עלולות להיות קשות מנשוא לקטין ולהוות עבורו חוויה מטלטלת בעלת חשיבות מכרעת על המשך חייו. 

הסתבכות של קטין בעבירה פלילית רגישה שבעתיים מהסתבכותו של בגיר וזאת בשל גילו הצעיר מסוגלותו להבין את הפסול במעשיו, והרצון של המערכת להחזירו למוטב כאזרח נורמטיבי אשר לא ישוב להסתבך בעתיד. 

האינטרס הציבורי מחייב לשים בראש המעלה את שיקום הקטין והחזרתו לחברה כאזרח שומר חוק.

מהם החוקים לגבי ייצוג קטינים?

לקטינים מערכת חוקים נפרדת ונוספת, ומערכת שפיטה היחידה להם שם מתמנים שופטי נוער הבקיאים בתחום. קטין המסתבך בעבירה פלילית עלול לשנות את גורלו לעניין המשך לימודיו, גיוס לצבא וקבלה למשרות עבודה בהמשך חייו.

קטין הנקרא לחקירה במשטרה נהנה מזכויות אשר אינן ניתנות לבגיר וזמני המעצר בעניינו  הינם קצרים יותר בהשוואה לבגיר, לצורך המחשה יכול הקטין לבקש כי אחד מהוריו יתלווה עימו לחקירה, ועל היחידה החוקרת להביא קטין עצור תוך 12 שעות בפני שופט (בגיר תוך 24 שעות).

מהו גיל האחריות הפלילית בישראל?

חשוב לדעת כי גיל האחריות הפלילית בישראל הינו 12 והקטין בדומה לבגיר נתפס כמי שדיני העונשין חלים עליו ואי הידיעה אינה פוטרת מעונש. כך לדוגמה קטינים אינם מודעים לעובדה כי השתתפות בקטטה מסבכת אותם בעבירה פלילית גם אם לא נטלו חלק בתקיפה עצמה, עוד עבירה שרווחת אצל בני נוער הינה הפצה של תמונות אינטימיות של בנות בואצאפ וברשתות החברתיות אשר מהווה בימינו עבירה חמורה.

לאור מורכבות הייצוג בקטינים והרגישות המיוחדת הנלוות לכך, חשוב להסתייע בעו"ד פלילי הבקיא בייצוג קטינים, על עו"ד המומחה בתחום ליידע את הקטין בדבר זכויותיו ולשאוף לשיקומו והחזרתו לדרך הישר.

מחפשים יעוץ משפטי לגבי ייצוג קטינים?

משרדנו מתמחה בדין הפלילי ובייצוג קטינים, תוך מתן תחושת ביטחון, הסבר מפורט ושמירה על זכויות הקטין. נושא ייצוג הקטינים הינו קריטי ובעל משמעות עצומה להמשך חייו של הקטין. צוות עורכי הדין שלנו זמין 24/7 לרשותכם!

צרו קשר

משרדינו זמין לפניותיכם 24/7 ביממה בערוצים הבאים:
או השאירו את פרטיכם בטופס הנ"ל ונציג משרדינו יצור עמכם קשר בהקדם האפשרי:
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן