השתמטות

השתמטות

משתמט הוא מלש"ב שלא הגיע ליום הגיוס שלו ולא עבר שרשרת חיול– בין אם קיבל צו גיוס או מסמכים אחרים ובין אם לאו. ככלל, אדם שהגיע לגיל 18 מחויב בגיוס, על פי חוק גיוס חובה.

להשתמטות מצה"ל ישנן השלכות לא רק בזמן השירות שלכם, אלא גם לאחריו בחיים האזרחיים, לכן כדאי להסדיר את מעמד הפטור בהתייעצות עם עורך דין מומחה, בדרך חוקית שתשאיר אתכם עם שקט נפשי ותאפשר לכם לקיים חיים כסדרם בהמשך. חשוב שתדעו שמרגע שתוכרזו כמשתמטים (כלומר, לא תגיעו ללשכת הגיוס במועד גיוסכם) משטרת ישראל והמשטרה הצבאית יעשו מאמצים כדי להעמידכם לדין בגין השתמטות, גם אם מבחינתכם יש סיבה מוצדקת לכך וגם אם התרעתם – כל עוד לא קיבלתם פטור רשמי מצה"ל ואתם לא מגיעים – אתם מוגדרים כמשתמטים וכפופים לעונשים הקבועים בדין הצבאי.

ניתן בהחלט להימנע מעבירת ההשתמטות על ידי התייעצות עם עורך דין צבאי מומחה, שיבדוק את זכאותם לפטור משירות צבאי. מומלץ אף לפנות בהקדם האפשרי, כדי לנצל את טווח הזמן שנותר בכדי לקיים משא ומתן מועיל אל מול רשויות הגיוס. זאת בכדי להימנע מביצוע עבירה לחינם.

בין אם יש לכם סיבה מוצדקת לקבלת פטור ובין אם אתם חושבים שאינכם כשירים לשירות – פנו אל משרדנו ונעזור לכם בהליך קבלת הפטור, ייעוץ מקצועי וליווי דיסקרטי וצמוד לאורך כל הדרך.

צרו קשר

משרדינו זמין לפניותיכם 24/7 ביממה בערוצים הבאים:
או השאירו את פרטיכם בטופס הנ"ל ונציג משרדינו יצור עמכם קשר בהקדם האפשרי:
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן